Home | Polski Polski
Attached
Go back

(Note: This page is available in Polish language only. If you would like it translated to English, please let me know. Sorry for the inconvenience)


Oto rozszerzenie artykułu z numeru 11/2003 magazynu Enter (str. 122). W porównaniu z wersją “papierową” ta jest bogatsza o dodatkowe uwagi i przykłady.

Zanim umieścimy w Sieci

Zanim wypuścimy naszą właśnie ukończoną witrynę na wody Internetu, sprawdźmy, czy nie zapomnieliśmy o czymś ważnym.

Nie od dzisiaj wiadomo, iż diabeł tkwi w szczegółach. Tych szczegółów jest wiele również w przypadku projektowania stron internetowych. Często są one dość ważne, lecz mając za sobą długie dni spędzone przy edytorze HTML i programie graficznym jesteśmy skłonni o nich zapomnieć.

Poniżej przedstawiam więc propozycję listy kontrolnej – swoistej ściągawki, którą warto przejrzeć po zakończeniu prac nad nową witryną, aby upewnić się, iż jest ona jak najbardziej dopracowana i użyteczna. Obecna lista to oczywiście tylko propozycja. Można do niej dodawać komentarze, jestem także otwarty na wszelkie sugestie zmian i uzupełnień.


Pełna lista podzielona na kategorie (z ilustracjami i przykładami):

Dostępna jest także skrócona lista w wersji do druku. Wystarczy wydrukować i przeglądając serwis odhaczać na kartce kolejne punkty. 
Page added on 23rd September 2003.

Copyright © 2002-2005 Marcin Wichary
Printable version | Contact | Site map